Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Barbie Makarna Şefi Hikayesi

Yazar admin 29/03/2018 0 Yorum Oyuncak Hikayeleri,

Barbie Makarna ŞefiBarbie, sabah uyanır uyanmaz hızlıca mutfağa doğru koşar. Çünkü en yakın arkadaşlarını akşam yemeğine davet etmiştir ve bir an önce hazırlıklara başlaması gerekir. İlk önce yapacağı akşam yemeğinin temiz olması için ellerini güzelce yıkar ve mutfak önlüğünü giyerek yapacağı yemeklerin bir listesini çıkartmaya başlar.


Akşam yemeğinde arkadaşlarına kendi elleriyle yaptığı spagettiyi ve köfteyi ikram etmeye karar verir. İlk önce spagettinin hamuru hazırlamakla işe başlar. Spagetti hamurunu hazırladıktan sonra özel bir aletin içerisinden spagetti hamurunu geçirerek şerit şeklinde spagettilerini keser. Böylece hem spagettileri istediği boyda ve uzunlukta olur hem de harika gözükür. Spagettilerini ocağa koyarak pişmeye bırakır. Diğer yandan hazırladığı köfte harcına son dokunuşları yaparak onu da ocağın üzerine alır. Köftesi ve makarnası pişerken sık sık yemeklerini kontrol ederek sorunsuz pişmelerini sağlar. Yemeklerini kontrol ederken ellerinin yanmamasına dikkat ederek fırın eldiveni kullanır


Barbie arkadaşlarının gelmesine az bir süre kala tüm yemeklerini pişirmiştir. Makarnasını kaseye koyan ve üzerine köfteleri ekleyen Barbie masasını kurmaya gider. Ardından arkadaşları yavaş yavaş gelmeye başlar. Arkadaşlarını hemen masaya davet eden Barbie yemeklerini ikram eder ve tüm arkadaşlarından övgüler alır. Ev yapımı spagettilerine ve köftelerine bayılan arkadaşları, Barbie’ye teşekkür ederek ondan yemeğinin tarifini isterler. Çok keyifli ve eğlenceli akşamın ardından Barbie’nin arkadaşları Barbie’ye veda ederek evden ayrılır. Barbie de son derece başarılı geçen akşam yemeğinin ardından keyifli masasına toplamaya başlar. Aklında ise en yakın zamanda arkadaşlarını tekrar çağırarak bu akşam gibi bir ziyafet daha vermek vardır.


Siz de Barbie’nin mutfağına konuk olmak, makarna şefliğini öğrenmek ve  leziz köfteler yapmak için Barbie makarna şefi ve mutfak seti oyuncağını eldesepet.com’dan alabilirsiniz!

Yorum Yazın