Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Bisikletle Gelen Özgürlük

Yazar admin 09/04/2018 0 Yorum

Yaz mevsiminin gelmesi çocuklar için açık hava etkinliklerinin başladığına işaret eder. Açık havada yapılan her tür etkinlik çocuğun gelişimi için de son derece önemlidir. Çünkü açık hava etkinlikleri çocukların kendilerini daha özgür hissettikleri, rüzgarı, toprağı, ağacı hissetikleri ve keyifle vakit geçirdiği etkinliklerdir. Çocukların en sevdiği açık hava  etkinliklerinden biri de, bisiklet sürmek.


Bisiklet; küçük, büyük, renkli ya da düz fark etmeksizin her çeşidiyle çocukların ilgisini çekmekte. Bisikletin bu denli çocuklar tarafından sevilmesinin nedeni ise, özgürlüktür! Evet, bisiklet çocuklara özgürlük getirir. Yemyeşil ağaçların arasındaki bir bisiklet yolunda bisiklet sürmek, çocukların ruhlarını özgürleştirir. Bunun yanı sıra bisiklet süren çocuk bacaklarını ve kollarını ahenkli şekilde kullanmaya başlar. Dengede durmak için de çaba göstererek, fiziksel gelişimini de desteklemiş olur. Aynı zamanda bisiklet sürerken hareket halinde olduğu için çocuğa faydalı bir egzersiz de sağlanmış olur. Bu durumun en güzel yanı ise, bu denli faydalı bir etkinliği çocukların severek ve isteyerek yapmasıdır. Severek, eğlenerek oynanılan her oyunun çocuğa verdiği faydanın büyüklüğü gibi, bisiklet sürmekten keyif alan çocuk da faydalarını görecektir.


Bisikleti olan diğer arkadaşlarıyla beraber bisiklet sürmesi, o arkadaşlarıyla arasında olan bağın ve iletişiminin de gelişmesine olanak sağlar. Yeni arkadaşlar edinmek, var olan arkadaşlarıyla bağlarını kuvvetlendirmek, ve kendini ifade etmekte hiçbir zorluk yaşamaz. Uzun vadede de sosyal becerilerini hızlıca yükseltir. Çocukların, bitmek tükenmek bilmeyen enerjilerini bisiklet sürmek gibi bir faaliyetle boşaltması  son derece sağlıklıdır. Bisiklet süren çocuk kendisini yukarıda bahsettiğimiz gibi hem sosyal, hem fiziksel, hem de psikolojik anlamda besler. 


Bisiklet, çocukların hem oyun, hem spor hem de eğlence arkadaşıdır. Siz de çocuğunuza onu çoklu olarak geliştirecek ve keyifli vakit geçirmesini sağlayacak bir bisiklet hediye etmek için hemen eldesepet.com'a gelin!

Yorum Yazın