Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Çocuk Valizi Hazırlamak

Yazar admin 08/12/2017 0 Yorum

Çocuklar ile tatile çıkarken valiz hazırlamak başlı başına bir iş! Her seferinde evde unutulan eşyalar yüzünden sıkıntı çekmek istemeyen ebeveynler için hazırladığımız bu rehberde, çocuk valizi için gerekli olanları derledik.

 

Öncelikle çocuğunuz için bolca yedek kıyafet koymayı unutmayın. Çocuklar çok fazla kıyafet kirlettiği için tatilde yedek kıyafet büyük bir kurtarıcı haline gelebiliyor. Bununla birlikte çocukların çantasında yedek şapka, çorap gibi ek kıyafetlere de yer verilmesi gerekiyor.

 

Çocukların sık kullandığı ilaçlar, merhemler, kremler de çocuk bavulu için önemli bir yere sahip. Gittiğiniz yerde ilaç alacak bir yer bulamazsanız, bu çanta hayat kurtarıcı olabilir! Bu ilaçların yanı sıra küçük yaralanmalar için yara bandı, gazlı bez gibi seyahat boyu medikal bir set taşıyabilirsiniz. Bu setin yanına çocuğunuzun diş fırçasını, macununu ekleyerek bu seti tamamlayabilirsiniz.

 

Çocuğunuzun en sevdiği oyuncağını da yayınınıza almayı ihmal etmeyin. Örneğin çocuğunuzun onsuz uyuyamadığı bir ayısı ya da tavşanı varsa, yanınıza almanız çocuğunuzun gittiğiniz yerde de rahat uyumasına imkan verecektir. Çocuğunuz kendi yastığından başka yastıkta yatmıyorsa, valizinize çocuk yastığı eklemek de kurtarıcı olacaktır.

 

Yol boyunca çocuğunuzun huzurla yolculuk etmesi için onun sevdiği müziklerden oluşan bir cd hazırlamak, küçük atıştırmalıklar almak, su gibi meşrubatları da yanınızda bulundurmak önemlidir. Yolculuklar için satılan minik yastıklardan, pikelerden yararlanmak, şişen ayaklar için terlik gibi alternatifler bulundurmak da akıllıca olabilir.

 

Seyahat için bavul hazırlarken bahsedilen adımlardaki ayrıntılara dikkat etmek, konforlu bir yolculuk için gereklidir.

Yorum Yazın