Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Doğanın Kucağına Dönüş

Yazar admin 03/12/2017 0 Yorum

Açık hava etkinlikleri, çocuklar için  son derece keyifli etkinliklerdir. Fakat özellikle sonbahar ve kışın gelmesiyle birlikte ebeveynler çocukları için açık hava etkinliklerinin yerini kapalı alanlardaki etkinliklere tercih ediyor. Ama bu noktada atlanan bir detay var. Doğa, her mevsim insanı çağırıp kendine hayran bırakacak büyüleri içinde barındırıyor!

 

Çocukları doğa ile tanıştırmak, çok önemlidir. Ağaçların hışırtısını dinlemek, nemli çimenlerde yuvarlanmak, çeşitli çiçekleri tanımak eşsiz bir deneyimdir. Bu deneyim, çok yönlü olarak çocuğa pozitif katkı sağlamasının yanı sıra, doğa ile bağını oldukça artıracaktır. Çocuklarınız ile kısa doğa yürüyüşleri yapmak, kimi zaman ormanlık alanlarda çiçek ya da meyve toplamak, ormandaki küçük sevimli dostlarımız olan hayvanlar ile haşır neşir olmak çocuğunuzun doğayla kaynaşması için çok güzel adımlardır.

 

Çocuğun doğaya saygılı ve koruyucu olmasının yolu, yine doğayı sevmesinden geçer. Örneğin küçük bir kazma ve kürekle sonbaharda bir ormanın içerisinde keşif yapıp toprakla haşır neşir olmak çok güzel bir fikirdir! Toprağa değmek, doğanın içinde olmak çocuğun araştırmacı ruhunu da besler. 

 

Havaların ısınması ile birlikte ailece yapacağınız ormanlık alandaki bir kamp da, çocuğunuz için son derece ilham verici bir deneyim olabilir. Gece ve gündüz doğanın geçirdiği değişimleri görebilme ve farkındalığını geliştirme fırsatı elde edebilir. İstenildikten sonra yaz ya da kış farketmeksizin doğada yapılacak sınırsız sayıda etkinlik var.

 

Doğa hepimizi çağırıyor. Özellikle çocukları. Haydi, şimdi doğaya geri dönme zamanı

Yorum Yazın