Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyun Hamuru İle Hayalleri Şekillendirme

Yazar admin 23/11/2017 0 Yorum

Oyun hamurları, çocukların en sevdiği oyuncaklardan biridir. Birbirinden renkli hamurlara şekil vererek, yoğurmak, ortaya bir şeyler çıkartmak oyun hamurunu çocukların gözünde eğlenceli bir yere koyar. Peki eğlencesini bir yana koyarsak, oyun hamurları başka ne işe yarar?

 

Oyun hamurları, yapısı itibariyle her türlü şekli vermeye müsait oyuncaklardır. Bir hayvan figürü, bir nesne ya da çeşitli eşyaların şekillerini hamurla yansıtmak mümkündür. Bu da , hamurla oynayan çocukların hayal dünyasını genişletmekte faydalıdır. Çocuk, hayalindeki her şeyi hamura yansıtabilir, hamuru bozup yeniden yapabilir ve sınırlarını genişletebilir. Oyun hamurunda sınır yoktur.

 

Hayalindeki şekilleri hamura geçirmeye çalışan çocuk aynı zamanda el becerisi kazanmaya, var olan becerisini geliştirmeye başlar. Oyun hamuruna istediği şekli vermeye çalışırken farkında olmadan el pratiği yapmış olur. El becerisini geliştirirken eğlenmesi de, sık aralıklarla oyun hamuru oynamasını sağlar.

 

Oyun hamuruyla oynayan çocuğa eşlik eden ebeveyn, çocuğuyla kaliteli zaman geçirmiş olur. Çocuğun zihni dünyasını genişletecek önerilerde bulunabilir, hamurda vermek istediği şekli yapmasına yardımcı olarak el beceresi kazanmasını hızlandırabilir ve tüm bu süreçte çocuğuyla birebir kaliteli iletişim kurarak ikisi arasındaki bağı kuvvetlendirir.

 

Oyun hamurları yukarıda bahsedildiği gibi içerisinde kompleks faydalar barındıran bir oyuncaktır. Eğer siz de hemen bir tane satın almak istiyorsanız eldesepet.com’a girerek dilediğiniz oyun hamuruna hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın