Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyuncak Bebek Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar admin 18/02/2018 0 Yorum

Oyuncak bebekler renkli kıyafetleri, şekilli ve güzel saçları ile ilk alındıklarında harika gözükürler. Fakat zaman içerisinde özellikle bu bebeklerin saçları dolaşır, karmaşık bir hal alır ve bebek olduğundan daha kötü gözükmeye başlar. Bu durumda yapılacak şey oyuncak bebeğin yapısına zarar vermeden saçlarını taramak ve eski haline getirmektir. Peki, bebeklerin saçları nasıl taranır?


Öncelikle orta büyüklükteki bir kabın içerisine ılık bir su koyun. Ardından bu ılık suyun içerisine bir miktar kendi kullandığınız saç kreminden ilave edin ve elinizle suyu ve kremi birbirine karıştırın. Ardından bebeğinizin saçlarını (saç dışında kalan kafası ve yüzü suya girmeden) bu saç kremli suyun içerisine sokun ve ellerinizle yavaş yavaş saçlara kremi yedirmeye çalışın. Bu işlemi ortalama 3-5 dakika boyunca sürdürebilirsiniz. Ardından bebeğinizin saçlarını sudan çıkartıp bir peçete yardımıyla fazla suyunu alın. Küçük dişli bir tarağı elinize aldıktan sonra bebeğinizin saçlarını bölümlere ayırarak nazikçe taramaya başlayın. Oyuncak bebeğin saçları saç kreminden ötürü oldukça yumuşak ve taranmaya müsait olacaktır. Bebeğin saçlarının tüm bölümlerini taradıktan sonra istediğiniz şekli vererek kurumaya bırakın.


Oyuncak bebeğiniz taranmış saçları ve yeni saç stiliyle eski halinden çok daha iyi gözükecektir. Tüm bu işlemi uygularken dikkat edeceğiniz noktalar; saçların yıkandığı suyun kaynar olmaması, saçları tararken oyuncak bebeğin kafasına asılınmaması ve bebeğin saçlarının fön makinesi gibi ısı veren aletlerle kurutulmamasıdır. Bu adımlara dikkat edildiğinde oyuncak bebeklerin saçlarının yıkanması ve taranmasında hiçbir sorun kalmayacaktır.


Siz de eldesepet.com üzerinden aldığınız birbirinden güzel oyuncak bebeklerinizin saçlarını bu yöntem ile dilediğinizce şekillendirebilirsiniz!

Yorum Yazın