Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyunların İçindeki Dünya

Yazar admin 15/05/2018 0 Yorum

Sihirli bir dünya var, oyunlarda. Devlere, cücelere, perilere kapı açan bir serüvenin başlangıcıdır oyunlar. Bu oyunlarda kimi zaman fakir bir çiftçi, kimi zaman bir memleketin hükümdarı olunur. Öyle ki, bu dünyada sınırlar yoktur. Her şey hayal dünyası gibi sınırız ve bucaksızdır. 


Çocuklar; gelecekteki olacakları kişiyi oyunlar sayesinde tanırlar. Oyunlar sayesinde inşa ederler kişiliklerini. Oyunların dünyasında keşfederler yapmak istedikleri meslekleri. Kurdukları oyunlara kattıkları hayalleri ile, kendilerine bir dünya inşa ederler. Ve bu dünyada öğrenirler adaleti, merhameti, paylaşmayı, paylaştıkça çoğalmayı. Oyunların dünyasında tüm çocuklar mutludur ve yine tüm çocuklar kardeş. Bu nedenledir ki, çocuklara oyun alanları, oyun zamanları yaratmak son derece önemlidir. Onların saf ve eğlenceli dünyasına onları yöneltmek için oyun oynamak en büyük hazinedir.


Oyuncaklar da, oyunların baş kahramanlarıdır çoğu zaman. Tatlı mı tatlı bir oyuncak bebek ya da rengiyle göz kamaştıran bir oyuncak araba hızlıca bir oyun kurmak için bire birdir. Oyuncaklar, çocukların paylaşmayı öğrenmesi için de harika gereçlerdir. Bir legoyu birlikte yapmaya çalışmak, aynı topun peşinde onlarca çocuk oynamak hep oyuncağın birleştiriciliğindendir. Oyuncaklar, çocukların belki de en yakın arkadaşlarıdır. Yemek yerken, uyurken ve hatta tüm zamanlarında yanlarından ayırmadıkları oyuncakları onların dostudur. Oyuncaklar, çocuklar büyüse bile bir hatıra olarak çocukluğun hatırlatır kişiye. Kurduğu hayalleri, olmak ve yapmak istediklerini.. Oyuncaklar ve oyunlar, hem geçmişe hem geleceğe götürür kişiyi.


Çocuklar, oyun ve oyuncakla tanır kişileri, hayvanları, meslekleri. Yine oyun ve oyuncakla öğrenir öğrenilmesi gereken tüm güzel dersleri. Oyuncaklar, çocukluğun atlasıdır. Küçükken geleceğe götüren, yetişkinlikte ise geçmişe götüren…


Siz de birbirinden güzel ve özel birçok oyuncağa hemen ulaşmak ve satın almak  için eldesepet.com’a gelebilirsiniz.

Yorum Yazın