Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Peluş Oyuncaklar Ve Çocuk

Yazar admin 31/01/2018 0 Yorum

Çocuklar; ilk bebeklik çağlarından yaş aldıkları büyüme evresine kadar çeşitli boyutlarda ve türde oyuncaklarla iç içedirler. Kimi oyuncaklara oldukça fazla ilgi gösterirlerken, kimi oyuncaklara çok fazla önem vermezler. Bazı oyuncaklar çocukları eğlendirmenin yanı sıra onların gelişimini de desteklemektedir.


Çocukların gelişimini destekleyen bir oyuncak grubu da, peluşlardır. Hayal güçleri sınırsız olan çocuklar peluş oyuncaklarını hayal güçlerinin etkisiyle çeşitli şekillere sokarlar. Kimi zaman pelüş oyuncağın kıyafetini değiştirir, kimi zaman aksesuar takarlar. Tüm bunları yaparken aynı zamanda düş dünyalarını geliştirmekte ve renklendirmektedirler. Peluş oyuncaklar dolgulu yapıları gereği son derece yumuşak bir formdadır ve her şekle girmektedir. Yumuşak olması oynarken çocuğa zarar vermesini engeller. Dolgulu yapısıyla istenen her forma girip deforme olmamaktadır. Bu da çocuğun uzun vadede oyuncağıyla oynamasına imkân vermektedir.


Çocuklar oynadıkları oyuncaklarla kimi zaman duygusal bağ geliştirmektedirler. Özellikle peluş oyuncaklar çocukların en yakın arkadaşı olmaktadırlar. Peluş oyuncaklarını sever ve ilgi gösterirlerken aynı zamanda duygusal anlamda gelişme de göstermektedirler. Peluş oyuncağıyla ilgilenen çocuk motor becerilerini de paralel olarak geliştirmektedir. Peluş oyuncaklarıyla arasında bağ kurarak sosyal hayata atılmadan önce bu hayatın bir provasını da yaşar. Peluşuyla konuşurken dilsel becerilerini geliştirir. Uzun vadede sayısız faydası olan peluş oyuncaklar, her çocuğun bir tane sahip olması gereken oyuncaklardan.  


Peluş oyuncakların zararsız kumaştan elde edilmesine dikkat edilmelidir. Kolay yıkanıp temizlenebilir olması, kaliteli dolgu malzemesinden üretilmesi peluşun ömrünü uzatacak etmenlerdendir. Siz de çocuğunuza sevimli, zararsız kumaştan üretilmiş peluşlar satın almak isterseniz hemen eldesepet.com’a gelin.


Unutmayın, peluşlar yalnızca birer oyuncak değil çocukların en yakın arkadaşıdırlar. 

Yorum Yazın