Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Yaratıcı Kapalı Alan Aktiviteleri

Yazar admin 27/11/2017 0 Yorum

Kışın gelmesiyle beraber çocukların park, bahçe gibi açık alanlarda vakit geçirme süreleri gittikçe kısalıyor. Peki, evde çocuk ebeveyn iş birliğinde hangi yaratıcı etkinlikleri yapabiliriz?

 

İlk olarak anı treni yapabilirsiniz! Çocuğunuzun bebekliğinden itibaren çekilen fotoğraflarını kronolojik olarak bir ipe dizin ya da yere sıralı şekilde dizin. Ardından çocuğunuza resimleri teker teker göstererek, neler düşündüğünü sorun. Onunla iletişimi artırarak nasıl büyüdüğünü anlatabilir, ailedeki diğer üyelerin fotoğraflarından örnekler gösterebilir ve hem keyifli hem de verimli zaman geçirebilirsiniz. Çocuğunuz ile kaliteli iletişim kurarken onun duygu ve düşüncelerinin ne yönde olduğunu öğrenmeniz oldukça kolay olacaktır.

 

Daha sonra, mutfakta keyifli ve lezzetli aktiviteler yapabilirsiniz. Örneğin çocuğunuzun en sevdiği kurabiye ya da pastayı yapabilirsiniz. Tabii çocuğunuzun iş birliği ile. Ondan kolay ve tehlikeli olmayan şeyleri (yumurtaları uzatmasını istemek, hamurdan bir parça vermek gibi) isteyerek onun da katılımcı olduğunu hissettirebilirsiniz. Mutfakta hem keyifli vakit geçirir hem de ikinizin yaptığı lezzetli atıştırmalıkları yerken, çocuğunuza grup bilinci ve ortaklaşa iş yapma bilincini aşılayabilirsiniz.

 

Üçüncü ve son olarak size önereceğimiz etkinlik, çadır kurmaktır! Bunun için bir çarşaf biraz mindere ve bir el fenerine ihtiyacınız var. Çocuğunuzla çadırı kurduktan sonra çadırın içerisinde masallar okuyabilir, çocuğunuza masalları canlandırarak anlatabilir böylece sahici bir kamp havası yaratabilirsiniz. Hem eğlenceli hem de son derece basit olan bu etkinlik de evde yapabileceğiniz aktivitelerden..

Yorum Yazın