Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Yarı Yıl Tatilinde Yapılacak Aktiviteler

Yazar admin 31/01/2018 0 Yorum

Çocuklar; okullarında harcadıkları çaba ile bir eğitim senesinin sonuna geldiler ve tatil dönemine girdiler. Bu tatil dönemini verimli geçirmek; hem çocuğun dinlenmesi hem de kendini geliştirmesi ile mümkündür. Peki, tatil döneminde ne tür etkinlikler yapılabilir?


Öncelikle çocuğunuzun tüm tatil boyunca ödev yapması, onun gelişimi için yeterli değildir. Yaşadığınız şehirde bulunan tarihi yerleri, önemli mekanları ziyaret etmek, müzeleri gezmek genel kültür anlamında çocuğa büyük katkılar sağlayacaktır. Gittiği gördüğü yerlerin tarihini öğrenmek, hem tarihsel altyapısını güçlendirecek, hem de yaşadığı şehre karşı çok daha duyarlı olmasını sağlayacaktır.


Yarı yıl tatilinin kış mevsiminde olması dezavantaj olarak gözükse bile, yapılacak etkinlikleri mevsimin sınırlandırması mümkün değildir. Çocuğunuzla birlikte uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, kısa kamplar düzenleyebilirsiniz. Sıcak mevsimleri olduğu kadar kış gibi soğuk mevsimleri de deneyimlemek, yaşamak gerekir. Çocuğun, her mevsimi deneyimlemesi yine gelişimi için önemlidir. Eğer yaşadığınız kentte kar varsa, çocuğunuzla beraber küçük kayak dersleri de alabilirsiniz.


Çocuğunuzun sosyalleşmesi için kendi evinizde bir organizasyon düzenleyebilirsiniz. Çocuğunuzun arkadaşlarını evinize davet edebilir, birbirleriyle güzel vakit geçirmesi için konforlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Dilerseniz etkinliklerinize bir konsept belirleyerek, etkinliği daha yararlı hale getirebilirsiniz. Örneğin kitap okuma etkinliği için çocuğunuzun tüm arkadaşlarını evinize davet ederek, hepsine küçük kitaplar hediye edip, hep birlikte kitap okuyabilirsiniz. Ardından beraberce okuduğunuz kitaplarla ilgili yararlı sohbetler yapabilirsiniz.


Tüm çocukların yarı yıl tatilinde keyifli zaman geçirmesini diliyoruz.

Yorum Yazın