Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Yeni Yıl Ruhu

Yazar admin 31/12/2017 0 Yorum

Kışın gelmesiyle birlikte çocuklarla açık alanlardan ziyade kapalı alanlarda etkinlik yapmak zorunlu hale geliyor. Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte bu kapalı alan aktivitelerine çok eğlence maddeler eklemek de mümkün!


Yeni yıl ruhunu evinizde hissetmek için çocuğunuz ile birlikte evinizi süslemeye başlayabilirsiniz. Bir gün içinde süsleyip bitirmek zorunda değilsiniz. Birkaç gün boyunca süslemelerinize yeni parçalar ekleyerek evinizi dekore edebilirsiniz. Burada en önemli olan nokta bu süslemeleri ve dekorasyonu yaparken çocuğunuzun iş birliğinde hareket etmenizdir. Onunla birlikte çalışmak, bir şeyler üretmek ve zaman geçirmek onun için de son derece eğlenceli bir aktivite olacaktır.


Evinizde kendi el emeğiniz ile aile bireylerine hediyeler hazırlamak da yapılacak bir diğer ektkinliklerden. Çocuğunuzla birlikte büyük ve boş bir masaya oturabilir, çeşitli renklerdeki kağıtlardan, iplerden ve süslerden hediyeler oluşturabilirsiniz. Böylece çocuğunuz hem eğlenecek hem de el becerilerini geliştirecektir. Birlikte bir şeyler yapıyor olmanız da iletişiminizi artırmak ve kaliteli zaman geçirmek konusunda pozitif katkı sağlayacaktır.


Tüm bu hazırlıklardan sonra geriye sadece tüm aile bireyleriyle birlikte yeni yıl için bir araya gelmek ve birlikte geçirilen zamanın tadını çıkarmak kalıyor. Yeni yıl, çocukların büyükleri ve hatta en büyük aile bireyleri ile bir araya geldiği ender zamanlardan. Bilgi, deneyim ve yaşanmışlıkların aktarılması için harika zamanlar…


Şimdiden hepinize mutlu seneler!

Yorum Yazın