Bu sitede mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

İade Koşulları

Alıcının istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler ile ses veya görüntü kayıtlarının, yazılım programlarının ve bilgisayar sarf malzemelerinin ambalajının alıcı tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) yalnızca ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilmektedir.


İade İşlemleri:

İade edilecek ürün, faturası ile gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Alıcının şirket olması durumunda iade faturası ile gönderim yapılmalıdır.

Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber en yakın MNG Kargo şubesine bırakarak Eldesepet Mağazacılık Tic. A.Ş. (Müşteri Kod: 276880357) adına karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda siparişte kullandığınız ödeme yöntemi kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir. 

İade siparişinize ait ödemeniz, iade ürününüz teslim alındığı tarihten itibaren en fazla 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. Geri ödeme konusunda bilgi almak için iletişim bölümünden tarafımıza ileti bırakabilirsiniz.


Ürün İnceleme İşlemleri:

Siparişinizde bulunan ürünler ile ilgili tüketici kaynaklı olmadığını düşündüğünüz bir sorun ile karşılaşmanız durumunda, ürünü garanti süresi olan 2 yıl içerisinde fatura ve ürün inceleme talep formu ile birlikte inceleme için tarafımıza gönderebilirsiniz. 

İnceleme için tarafımız ulaşan ürününüzle ilgili inceleme işlemi en geç 21 gün içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir.

İnceleme sonucunda üretim kaynaklı bir problemle karşılaşılması durumunda ücret iadeniz yapılacaktır. Kullanıcı kaynaklı bir sorun ile karşılaşılması durumunda ürününüz anlaşmalı kargo firması ile sistemde kayıtlı olan adresinize gönderilecektir.

İnceleme ürünlerinizi aşağıdaki adrese MNG kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Eldesepet Mağazacılık Tic. A.Ş., Fuat Edip Baksı Mah. Zeki Yavaş Sk. No:66 K:2 D:8 Bayraklı - İzmir